• Tamer Gerek

Ünlü Ressamın Uzaylılarla Teması!


Robert Llimos

Robert Llimos, 19 Ekim 1943 yılında Barselona'da doğmuş ve yaptığı çeşitli tablo, heykel gibi çalışmalarıyla bilinen bir isimdir. 1994 yılında Katalan Hükümeti tarafından Plastik Sanatlar ödülüne layık görülmüş ve tüm Dünya tarafından kabul edilmiş, saygın bir sanatçıdır.

Sanatçının bir çok eserini, çalışmalarını ve hayatını sürdürdüğü, Barselona kentinde de görebilirsiniz.

Fakat 2009 yılında Brezilya'ya tatil yapmak için gitmeye karar verdiğinde kendi gözlerinin bile inanmakta güçlük çekeceği bir durumla karşı karşıya geleceğini ve tüm hayatının değişeceğini henüz bilmemekteydi...

Robert'ın açıklamasına göre, Brezilya'da yer alan Fortaleza şehrine gitmiştir ve ilham almak için bölgenin ünlü olduğu kum tepelerine, yanında bir kağıt ve kalemle bir yürüyüş yapmaya karar vermiştir. Bir süre sonra dinlenmek için oturduktan hemen sonra, gözünün önünde beliren görüntüye anlam vermek için oldukça güçlük çekmiştir.

"Manzaradan ilham almak için bir yürüyüşe çıktım. Kum tepelerinin bulutlu gökyüzüne uzanan, muhteşem bir manzaranın tadını çıkartıyordum. Birden şaşkınlıkla, bulutların arasında kamufle olmuş ve bana doğru yaklaşan bir objenin varlığını fark ettim. Yaklaştıkça bu objenin kesinlikle bu dünyadan olmadığına emin oldum. Bir UFO'ydu! Kendi gördüklerimden emin olduktan sonra uzaylıların varlığından tamamen emin oldum.

Olağanüstü bu anı yaşarken birden elimde tuttuğum, kağıt ve kalemim geldi aklıma. Uzay aracının üstünde bulunan ışıkları, çizgileri kamuflaj olarak kullandığı bulutun şeklini, birden gözden kaybolacağı ihtimalini göz önünden bulundurarak, gördüğüm görüntünün bütün detaylarını aklımda tutmaya çalıştım.

Kağıdıma bakıp, bu anı ölümsüzleştirmeye çalıştığım sırada ışıkların üstüme yansıdığını fark ettim. Bu ışık sayesinde incelendiğimi, tarandığımı hissettim. Şaşkınlıkla uzay aracına tekrar baktığımda, objenin bana iyice yaklaştığını ve içi sarı olan bir camın gözüktüğünü fark ettim.

Beni gözlemleyen, pullu derisi ve oldukça uzun boyna sahip bir kadın ile bir erkek olan iki tane varlık gördüm.

Kadının kafasında bir taç vardı ve uzun bir elbise giyiyordu, erkek ise bir ceket giymekteydi ve çok asil bir duruşu vardı."

Sanatçı, Barselona'ya geri döndükten sonra yaklaşan sergisine yetiştirmek ve insanlarla da bu olağanüstü deneyimi paylaşmak amacıyla hızla resim yapmaya başlamıştır.

1 Ekim 2009'da başlamış ve ismi "Temas" olan bu sergi, Alejandro Sales Galerisi tarafından düzenlenmiştir.

Robert; "Sergiye gelen bir çok gazeteciden biri olan Veronica Soto, onunla yapmış olduğum röportaj için teşekkür etmek için beni aradığında, konuştuğumuz sırada ve ikimizin de duyduğu, açıklaması zor sesler, ayrıca nefes alma sesleri duyduk. Kesinlikle hat karışması veya mekanik bir ses değildi. İkimiz de, onların, varlıklarını insanlara gösterdiğimiz için teşekkür ettiklerini anladık. Buna benzer olaylar, sergi boyunca beş kez daha yaşandı..."

"Herkes, bu deneyimi neden benim yaşadığımı soruyor. Garip olduğunu biliyorum ve hala bana da çok tuhaf geliyor, ama benim fikrimce resmetme yeteneği olan birini seçmelerinin sebebi, deneyiminden korkutucu veya sansasyonel hikayeler, kurgular veya insanların kafasını karıştıran sinema filmi yapmayan ve gerçeği olduğu gibi gösteren birini bu sebepten dolayı seçtiklerini düşünüyorum. " şeklinde açıklama yapmıştır.

Referanslar:

- http://www.robertllimos.es/index.php?lang=en

- http://mysteriousuniverse.org/2017/02/spanish-artist-paints-depictions-of-his-encounter-with-ets/

Spiritüalizmde Bu Hafta