• Tamer Gerek

Michigan'da Tam Olarak Ne Yaşandı?


Geçtiğimiz hafta Amerika Birleşik Devletlerinde yer alan Michigan'da, insanları korkutan ve panik yaşamalarına sebep olan gece karanlığında bir anlık gökyüzü muhteşem bir ışıkla aydınlandı.

İnsanların yorumlarına göre adeta fotoğraf makinesinin flaşörüne benzer şekilde bir anlık kör edici bir ışık ve ardından patlama sesinin kesinlikle fırtına, gök gürültüsü veya şimşek olmadığını ve NASA, Ulusal Hava Durumu Servisi gibi kurumların onaylanmasıyla da dünyaya oldukça yaklaşan bir meteor olduğu anlaşıldı.

Tam olarak 16 Ocak'ta gerçekleşen olay, güneydoğu Michigan'ın gökyüzünü bir anlık tamamen aydınlatmasıyla aynı anda, olayın yaşandığı bölgenin 60 kilometre uzaklığına kadar hissedilen 2.0 şiddetinde deprem olduğu da hem bölgede yaşayan sakinler ve uzmanlar tarafından da açıklanmıştır.

Michigan'da Gizelmli Meteor

Kaynak: BBC

Görüntülerde de görmüş olduğunuz ve meteorun atmosferimize girdiği sırada olaya şahit olan ve görüntüleri kaydetmeyi başaran insanlar, yaşadıkları bu enteresan olayı sosyal medyada paylaştılar.

Fakat dakikalar sonra insanları asıl paniğe iten ve şaşkınlığa uğratan bir fenomen gerçekleşti...

Deprem yaşandıktan kısa bir süre sonra gökyüzünden inen ince bir kırmızı ışık hüzmesi görüldü ve insanlar kameralarıyla işte o zaman fotoğraf çekmeye ve evlerinde dışarı çıkıp olayın normalliğini sorgulamaya başlamışlardır.

Michigan'da gizemli Meteor

Akıllarda sayısız soru ve senaryoya asıl sebep olan etken ise, daha önceki meteor olarak nitelendirdikleri olaya hemen yorum yapılması, fakat bu görüntülerden sonra ne devlet yetkililerinin ne de NASA'nın açıklama yapmamasıdır..

Devlet yetkililerinin bir sır olarak saklamasına karar verdikleri olayı herkes farklı yorumlamaktadır; bazıları bunu bir füze denemesi olduğunu, bazıları ise füzeden çok daha farklı ve gizemli bir fenomen yaşadığını söylemektedir.

Fikrimce, yaşanan olayın bir füze denemesi olmadığı yönündedir, çünkü başarısız da sonuçlansa bir füze denemesinden sonra özellikle gökyüzünden atmosferimize inen kırmızı bir ışık görülmez, ve bu düşüncemin doğruluğunu da kanıtlamak için size İsrail'in ve ABD'nin daha önce füze gönderdiği sırada çekilen bu fotoğrafları incelemenizi tavsiye ederim.

Füze

Görüntüleri inceledikten sonra, Michigan'da yaşanan olaylara ait görüntüleri incelediğimizde büyük ölçüde farklılıklar olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

Öbür taraftan ise, önce bir meteor, sonrasında bir deprem, depremden kısa süre sonra ise bir füze denemesinin olması sizce de fazla tesadüf değil midir?

Net ve kesin bir açıklama yapmak için elimizde yeterli ölçüde kanıt ve belge olmadığı için daha ileriye gitmek istemiyorum ve herkesin bu gizemli olayı kendi mantık filtresinden geçirerek karar vermesini öneriyorum.

Fakat olaya ilişkin söyleyebileceğim tek açıklama şudur; eminim ki, siz de görmüş olduğunuz üzere bu olayların, her gün yaşanmamasıdır. Ayrıca kesinlikle emin olduğumu söyleyebilirim ki, insanlardan bazı bilgilerin saklanması, fikrimce sadece hava şartlarıyla alakalı günlük bir şey olmamasının açık bir göstergesi ve görünenden çok daha gizemli bir olay yaşanmış olmasıdır.

Referanslar:

- http://www.bbc.co.uk/news/av/science-environment-42724709/meteor-lights-up-michigan-skies

- https://edition.cnn.com/2018/01/16/us/michigan-meteor-light-trnd/index.html

Spiritüalizmde Bu Hafta