• Tamer Gerek

Evrende Yalnız Değiliz...


Evrende Yalnız Değiliz

Bir zamanlar insanlık, dünyanın sadece eşsiz olduğunu değil, tüm evrenin merkezinde tek olduğunu ve güneşin, gezegenimizin etrafında döndüğünü düşünürdü. Fakat bilimsel araştırmalar sayesinde, evrenimizin merkezinde bile tek olmayı geçin, kendi güneş sistemimizin bile merkezinde olmadığını, hatta bir çok gezegenle ve diğer gök taşlarıyla birlikte güneşin etrafında belli bir yörüngede ilerlediğinin farkına varılmıştır.

O zamanın insanlarının egosu ne derece zedelendiğini az çok tahmin edebilirsiniz, fakat dünyanın hala büyük bir kısmı çeşitli dogmalar, dini inanış veya dar görüşlülükten dolayı bizden başka akıllı yaşamın olamayacağını savunurken, bilimsel araştırmalar, belgelenmiş kanıtlar ve insanların spiritüel uyanışları sayesinde her geçen gün bu evrende ne kadar küçük olduğumuzu ve bu sonsuz galaksiler havuzunda bizden başka canlıların da olabileceğine ışık tutmuştur.

Birinci adım olarak bu zamana kadar farklı evrenler olması gerçeğini kabul etmiş olmamız da şuan gözümüzde artık basit bir bilgi gibi gözükse de insanlığı, dünya dışı canlı yaşamı kabul etmeye ilişkin zemin hazırlamıştır ve uzaya olan bakış açımız anlamında çok ileriye götürmüştür. Fakat insanlık olarak gelişimimiz için bir sonraki basamağa geçmemizin zamanı geldi...

"Gökbilimcilere göre bulutsuz bir gecede çıplak gözle, 4500 yıldız gözlemlemek mümkün. Hatta, küçük bir rasathane teleskopuyla bu sayı iki milyonu, modern aynalı teleskopla ise milyarları bulabilir. Hatta gelişmiş bir teleskopla samanyolu yıldızlarının titreşimleri bile gözlemlenebilir." (Tanrıların Arabaları, 1968, Erich von Danniken)

Bilim adamları, güneş sisteminin dışında olan gezegenlerin son zamanlarda yürütmüş oldukları araştırmalarındaki bulgularına dayanarak, güneşlerin her beşte birinin, etrafındaki yörüngede yaşanabilir gezegenlere sahip olduğunu varsaymaktadırlar.

Drake Denklemi

1961'de gökbilimci ve astrofizikçi olan Frank Drake tarafından bulunan Drake denklemi, matematiksel bir formül sayesinde uzaylı medeniyetlerin olasılığını hesaplamak ve bilimsel veriler sunmak adına kullanılan son derece yenilikçi ve ezber bozucu bir hesaplama yöntemi geliştirmiştir. Resimde görmüş olduğunuz denklem sayesinde insanlık, inanılmaz sonuçlara ulaşıp gerçeği kabul etmeye bir adım daha yaklaşmıştır...

TRAPPIST-1

22 Şubat 2017'de NASA, Dünya'dan 39 ışık yılı uzaklığında olan TRAPPIST-1 isimli kırmızı cüce güneşin etrafında 7 tane gezegenimiz büyüklüğünde gezegen keşfettiklerini açıkladılar. Fakat buluşun asıl ezber bozucu kısmı bu değil...

NASA'da görev alan keşifçi bilim adamları, bu 7 yıldızdan, üçünün aynı Dünya gibi gölleri, nehirleri ve okyanusları olabilecek şartlara sahip olduğunu ve tüm 7 gezegenin üstünde de sıvı formda su olabileceğini, böylece de yüzeyinde hayat olması için çok yüksek bir ihtimal olduğunu açıkladılar.

Dolayısıyla diğer gezegenlerde yaşayan türlerin, evrenin veya en azından kendi güneş sistemimizin kaç yıldır var olduğunu - 4.6 milyar yıl - düşündüğümüzde bizden çok daha gelişmiş ve milyarlarca yıl daha eski kültüre sahip olma ihtimallerinin ne kadar yüksek olabileceğinin sonucuna ulaşabiliriz.

Uzaylıların varlığına dair daha fazla olasılıklar ve uzak galaksilerdeki olası hayat gibi örnekler yerine, bu sefer dünyada yaşanmış ve siyasi açıdan da oldukça üst düzey bir insanın açıklamasını ele alalım;

Paul Hellyer

Paul Hellyer, soğuk savaş döneminde 1960'lı yıllarda Kanada milli savunma bakanı olarak görev yapmıştır. Kanada hava kuvvetleri, donanma ve orduyu birleştirip Kanada kuvvetlerini oluşturan kişi olarak, Kanada savunma bakanlığında en üst düzey kişiydi.

Bir zamanlar görev yapmış savunma bakanı ayrıca, UFO ve dünya dışı varlıklar hakkında açıkça konuşan, G8 ülkeleri arasında en üst rütbeli kişidir. UFO'lar ve dünya dışı varlıklar hakkında uzun süredir konuşmalar yapmakta, ayrıca uluslararası bir haber kanalı olan RT News'a binlerce yıldır dünyayı ziyaret eden en az dört yabancı tür bulunduğunu belirten çarpıcı bir röportaj yapmıştır. Emekliliğe ayrıldıktan sonra Hellyer, UFO ve uzaylılar hakkında bildiği tüm gerçekleri açıklamaya başlamıştır.

Paul Hellyer

İfadelerini, dünya çapında yüzlerce başka yüksek rütbeli askeri ve siyasi personel, ayrıca UFO fenomeminin varlığını düzinelerce hükümet tarafından yayınlanan resmi belgelerle desteklemiştir.

Kanada hükümetinin son zamanlarda Kanada Savunma Ulaştırma Bakanlığı, RCMP (Kanada Kraliyet Atlı Polis) ve Milli Savunma Bakanlığı da dahil olmak üzere çeşitli federal kurumların UFO'ları gözlemleyip takip ettiklerinin açıklamaları son derece büyük bir adımdı ve bunca zamandır daha ne kadar çok bilgiyi sakladıklarına dair muhteşem bir ipucuydu. Bu yürüttükleri programları durdurduklarını söylemelerine rağmen Hellyer bu açıklamalarını yalanladı ve bu gizli programları devam ettiklerini söyledi.

"1961 soğuk savaş döneminde, yaklaşık 50 tane belirli formasyonda Rusya'dan, Güney'e doğru Avrupa istikametine hızla ilerleyen tanımlanamayan uçan cisimler gözlemlendi. NATO Avrupa Müteffik Kuvvetleri komutanı Dwight David Eisenhower çok endişelenmişti ve panik butonuna basıp harekete geçmeye hazırlandığı sırada UFO'lar yön değiştirip Kuzey Kutbuna doğru gittiler. Bu yaşanan olaydan sonra üç yıl süren bir inceleme başlatıldı ve araştırmanın sonunda en azından 4 uzaylı ırkın binlerce yıldır bu gezegeni ziyaret ettiklerinin sonucuna ulaştık..."

Paul Hellyer

"Son bir kaç on yılda, atom bombasını icat edip kullandığımızdan beri çok daha fazla oranda ziyaret gerçekleşiyor çünkü bu silahı sürekli kullanacak kadar aptal olduğumuzdan, kozmosun bir birlik olup, sadece bizim değil, onların da etkileneceğinden endişeleniyorlar."

"Onların tamamen farklı uğraşları ve amaçları var... Onların neredeyse hepsi iyi huylu, yardımsever, fakat bunun tam tersi niyetinde olan bir veya iki tür de var.."

"Çeşitli yerlerden geliyorlar... Uzun süre boyunca sadece farklı yıldız sistemlerinden gelen türlerden haberdardım. Fakat Satürn'ün aylarından biri olan Andromeda gezegeninde, Venüs ve Mars'ta da uzaylı türlerin yaşadığını ve bazılarının da birbiriyle de etkileşim halinde olduklarını öğrendim. Bu halkların arasında galaktik federasyon kuralları denen bir kural sistemi vardır. Örneğin kurallardan biri de, davet edilmedikleri sürece bizim işlerimize müdahale etmemeleridir..."

"Onlar, buranın bizim gezegenimiz olduğunu kabul edip yönetme hakkımız olduğunu düşünüyorlar, fakat çok endişeleniyorlar çünkü gezegenimize iyi ev sahipliği yapmıyoruz. Ormanlarımızı kesip, nehirlerimizi kirletiyoruz, okyanus ve denizlerimize lağım atıkları boşaltıyoruz ve bunun hiçbirini yapmamamız gerektiğini düşünüyorlar. Bu davranışlarımızdan hiç hoşlanmıyorlar ve bunu çok açık bir şekilde belirtiyorlar." şeklinde açıklama yaptı.

Unutmayalım ki, bu olağanüstü açıklamaları yapan kafası karışmış paranoyak, isimsiz bir kişi değil, Kanada eski savunma bakanı...

On yıllar önce, diğer gezegenlerin ziyaretçileri, bizim bu şekilde saldırgan ve yıkıcı bir tavırla yaşamaya devam edersek en sonunda kendi türümüzü ve gezegenimizi de yok edeceğimize dair uyarıda bulundular ve yardım teklif ettiler. Fakat biz, en azından bazılarımız, ziyaretlerini tehdit olarak algılayıp, önce ateş edip sonra soru sormayı tercih ettiler. Bunun sonucunda ise bazı tehlikeli patlayıcı madde taşıyan uçaklarımız kayboldu, nükleer santrallerimizin bir kaçı açıklanamayan şekilde faaliyetlerini durdurdu ve işlemez hale geldi fakat bu bizim cehaletimizden kaynaklanan saldırı ve bilinçsizce kendimizi yok etme girişimlerimizden mi, yoksa kendimize zarar vermemizi önlemeye çalıştıkları için kaynaklandığının cevabı ise oldukça açıktır.

Bir sonraki sizinle paylaşacağım konuyu şimdiden tahmin edebilirsiniz... Evet... Uzaylı türlerin kayıtlara geçmiş bir çok resmi belge ve kanıt niteliğinde fotoğrafları ve video görüntüleri de bulunmaktadır ve bundan sonra sizlere dünyayı ziyaret etmiş uzaylı türler, ve uçan dairelerin görüntülerini inceleyeceğiz...

Referanslar:

- https://www.cnet.com/news/canadas-ex-defense-minister-aliens-would-give-us-more-tech-if-wed-stop-wars/

- https://www.nasa.gov/feature/jpl/trappist-1-is-older-than-our-solar-system

- https://www.seti.org/drakeequation

- https://www.space.com/25219-drake-equation.html

- Tanrıların Arabaları, 1968, Erich von Danniken

Spiritüalizmde Bu Hafta