• Tamer Gerek

ABD'nin yürüttüğü gizli UFO programına 22 milyon dolar harcandığı ortaya çıktı


Pentagon

The New York Times'ın yayımlanan bildirisine göre, 2012'de halktan gizlice yürütülen gizli UFO programının durdurulduğu söylenmesine rağmen, bir çok kişi bu haberin gerçekliğine pek inandırıcı bulmamaktadır. ABD hükümeti, on yıllardır uzayda yaşamla alakalı tüm teorileri ve bulguların gerçekliğini inkar etmelerine rağmen, görünüşe göre bu savundukları şeye pek inanmadıkları ortadadır.

New York Times, cumartesi günü yayımlanan haberinde, Amerikan Merkez Bankası'nın (FED), tanımlanamayan uçan objelerin raporlarını araştıran gizli bir Pentagon projesine yaklaşık 22 milyon dolar dolar harcandığını öne sürmektedir.

Savunma Bakanlığının, 2012 yılında Savunma Bakanlığı, "Gelişmiş Havacılık ve Uzay Mühendisliği Düşman Tanımlama Programı" olarak adlandırdıkları programa yaptıkları bağışları durdurduklarını, ve daha fazla araştırma yapmadıklarını açıklamışlardır, fakat bu habere oldukça yüksek bir çoğunluk kuşkuyla bakmaktadır.

UFO

Times gazetesinin haberine göre, yürütülen programın, herhangi bir görünür itiş mekanızmasına sahip olmayan çok yüksek hızda hareket eden, veya havada duran tanımlanamayan objelerin incelendiğini açıklamıştır. Ayrıca amerikan askeri uçakların tanımlanamayan oblerle olan karşılaşmalarının videolarını da incelemiştir.

Gazeteye göre, programın ilk finansmanı, uzay olaylarına uzun zamandır ilgi duyan eski Senatör Harry Reid'in olduğunu ve programın onun sayesinde başlatıldığını açıklanmıştır.

Eski senatör, cumartesi günü paylaştığı iletide, Times'ın önceden yayımladığı haberiyle bağlantılı bir iletide ABD'nin, UFO araştırmasının daha çok desteklenmesi gerektiğini ve "gerçeğin göklerde" olduğunu ifade eden bir yazıyla ideolojisini yinelemiştir.

Bu yıl kongreden emekli olan Reid bir sonraki paylaştığı bildirisinde ise, "Gerçek cevapları bildiğini savunan insan, sadece kendini kandırmaktadır. Kesin ve net cevapları biz de hala bilmiyoruz, fakat araştırılmasına devam edilmesi için yeterli bilgiye sahibiz. Bu tamamen bilim ile ulusal emniyet ile bağlantılı, bir konudur. Amerika bu konu ile ilgili bir önderlik etmezse, başkaları edecektir." şeklinde yazmıştır.

Reid, "Bu konuyla ilgilendiğimden dolayı kesinlikle utanmıyorum veya pişman değilim. Dahil, ve destek olduğum bu program sanırım kongre hizmetim boyunca yaptığım en iyi ve en yararlı işlerden birisi, daha önce kimsenin yapamadığı bir şey yaptım." açıklamasını yapmıştır.

Savunma Bakanlığı ise bu konuyla ilgili hala bir cevapta bulunmamıştır...

Bu tarz haberleri daha yoğunlukla duymaya başlayacağımıza eminim, çünkü uzayla ve uzaydaki yaşamla ilgili sayısız belgelenmiş görüntü ve bilgi bulunurken insanlar internette var olan bilgileri ne kadar etkili bir şekilde iletebileceklerini, birbirlerini de bilgilendirip medya kuruluşları tarafından filtrelenmiş bilgilere dahil olmayan verilere de ulaşabileceklerini, kısaca ellerinde gücün daha farkında değillerdi, fakat bu durum artık değişmiştir ve gittikçe daha çok skandalın, gizlenmiş bilgilerin, ve daha sayısız bilgilerin bunca zamandır saklandığını öğreneceğiz...

Referanslar:

- https://www.nytimes.com/reuters/2017/12/16/technology/16reuters-usa-pentagon-ufos.html

Spiritüalizmde Bu Hafta