• Tamer Gerek

Zihnin sınırlarını zorlayacak bir eser!


David İcke

Kariyer yıllarının ilk etaplarında Dünya onu futbolcu sonrasında spor spikeri ve politikanın da tadına baktıktan sonra soluğu en sonunda kitap yazarlığı olarak alan Dünyaca tanınan bir komplo teorisyenidir. "İnsanoğlu Ayağa Kalk" isimli kitabını Türkiye'de de yayımlandıktan sonra Türk okuyucuların da tanışma şansı elde ettiği son derece cesur, ve Dünyanın gerçek yüzünü kendi perspektifi ve bilgi birikimiyle okurlara tanıtan kitabın yazarıdır.

Eserinde politika, tarih, ilaç sektörü, dünyanın gizli sahipleri, ayın gerçek kimliği, uzaylı ırklar ve daha bir çok konu gibi daha öncesinden bu kadar detaylı ve aynı kitapta birleştirilmemiş konuları içeren son derece düşündürücü ve ön yargısız okunduğunda, eminim her okuru düşünce yağmuruna tutacak, zihnimizi kurcalayacak konular işlemiştir. Politikanın gizli yüzünü, politikacılardan da üstün hatta patronları denilebilecek kişilerin kimliğinden açıkça bahsetmekten hiç çekinmeyen yazar, ayrıca bu ailelerin bulundukları ve gerçekleştirdikleri ritüellerden de detaylıca açıklık getirip bir çok da medyatik insanın da bu tarikat denilebilecek grubun üye olduğuna ve ünlerini devam edebilmek ne derece fedakarlıklardan geçtiklerini okurların gözü önüne sermiştir.

Zihnimizi nasıl bulandırıp hepimizi yazar George Orwell'in son derece başarılı eseri olan "1984" isimli kitabındaki senaryoya ne kadar yaklaştığımızı da gösteren örnekleriyle hayalperest bir yazar kimliğinden ne kadar uzak olduğunu sayısız yerde okurlarına kanıtlamıştır. Yazar ayrıca, asıl dünya ve medya kuruluşları tarafın bombardımana tutulma konusu olan sürüngen uzaylı ırkının, insanları nasıl matrix olarak adlandırılan simülasyonda tuttuklarını ve negatif duygularımızdan beslendiklerini de son derece detaylı ve cesur tutumla okurlarının gözünü açıp gerçekliğe uyanmamızı arzu etme isteğini çok yoğun hissettirmiştir.

Kitapta, bir çok insan tarafından oldukça hassas konu olarak değerlendirilen dünyada mevcut olan dinlere de oldukça net bir şekilde, sembollerinde, ve dini metinlerinde ne tür anlamlar sakladıklarını, ve zamanla ne kadar farklı bir hale getirdiklerini de yazmaktan hiç çekinme duygusu taşımamıştır. Dinlerle beraber tarihimizin de ders kitaplarında öğretilmediği ve genel halk tarafından saklanan yönlerini de ortaya çıkarıp, oldukça çarpıcı kanıtlarla destekleyip gerçekten ne kadar bilgi sahibi olduğumuzu okurlarına sorgulatmaktadır.

Gezegenimizin ayıyla ilgili sayısızca belgelenmiş örnek sunan David İcke, emin olabilirsiniz ki gece gökyüzüne

baktığımızda aya, aynı gözle bakmayacaksınız.

Peki ayla ilgili gerçekten ne tür bilgilere sahibiz?

Örneğin, ay görevi yapan astronotların topladıkları toprak örneklerindeki araştırmaların sonucunda ayın yüzeyinde işlenmiş plütonyum bulunduğunu biliyor muydunuz? Veya bilim adamları ayın yüzeyine patlayıcı yerleştirip patlatma girişimlerinden sonra ayın saatlerce çınladığını biliyor muydunuz? Peki ya, ayın içinde bulunan sürüngen uzaylıların olduğunu, ve bizi oradan gözlemleyip manipüle ettiklerini söylesem? Hemen ön yargılı olmayın, kitabı okuyup vizyonunuzun sınırlarını genişletmek için bu yolculuğa çıkmaktan kesinlikle kendinizi alıkoymayın.

David Icke

65 yaşında olan David İcke bu zamana kadar dünyanın sayısız ülkesinde konferans salonlarını doldurup, ilgili izleyicilerini bilgilendirmek ve daha bilinçli olmaları için durmadan çalışmaktadır ve gittikçe daha geniş kitlelere hitap etmek için çalışmalarına durmaksızın devam etmektedir. Teorileri, ve bulgularının inandırıcılık seviyesi bazılarımız için belki fazlasıyla düşük olduğunu tabii ki düşünebilir fakat unutmayın ki, bilim adamları ve dünya çapında kabul edilmiş insanlar tarafından harmanladığı belgelenmiş kanıtları sunan yazar, her cümleyi bir daha okumanızı, ve bildiklerinizin gerçekliğiyle ilgili sınırlarınızı her sayfasında zorlayacaktır.

Spiritüalizmde Bu Hafta