• Tamer Gerek

Erhan Kolbaşı'dan muhteşem bir başyapıt, Galaktik Diplomasi!


Galaktik Diplomasi

Türkiye'nin sahip olduğu en değerli ve önemli kişilerinden olan Erhan Kolbaşı'dan muhteşem bir kitap, Galaktik Diplomasi!

1966 İzmir doğumlu olan Erhan Kolbaşı, dışişleri bakanlığında 25 yıl süreyle idari ataşe, yardımcı konsolos ve konsolos olarak görev yapmış, 2016 yılında ise dışişleri kariyerini noktalamıştır.

Washington DC. ve New York görevleri sırasında, 8 yıl boyunca abd merkezli, dünya dışı uygarlıklara ilişkin sosyal bilim dalı olan “exopolitika” alanında araştırma ve faaliyetler yürüten ve Dr. Michael Salla tarafından kurulan Exopolitics İnstitute (Exopolitika Enstitüsü) bünyesindeki program ve çalışmalara katılan yazar, UFO/dünya dışı uygarlıklar konusuna dair birçok makale kaleme almış ve sunumlar yapmıştır. Erhan Kolbaşı Ağustos 2016 yılında ise Exopolitics İnstitute üyeliğine seçilmiştir.

Yazar eserinde kısaca UFO fenomenini işleyip, Türk insanlarını adeta bir öğretmen gibi baştan sona kadar detaylı ve oldukça anlaşılır bir şekilde olabilecek tüm konulara değinmiştir. Galaktik Diplomasi, ülkemizde bu konuyu ele almış daha önceden işlenmiş çalışmalarla karşılaştırdığımda rahatlıkla söyleyebilirim ki, en detaylı ve en geniş skalası olan eserdir.

Erhan Kolbaşı, tüm zamanların en çok konuşulan UFO kazası olarak bilinen ve insanlar tarafından bu konunun oldukça yüksek kitleler tarafında incelenmeye başlamasına sebep olan, 1947 yılında gerçekleşen Roswell kazasından başlayarak günümüze kadar son derece öğretici ve konuya hakim olmayan okurların bile kitabı okuduktan sonra oldukça fazla bilgi edinebilecekleri bir kitap olduğunu ve insanların aklındaki bir çok soruya cevap bulabileceklerinden dolayı oldukça iddialı bir yapıt olduğunu kanıtlamaktadır.

Nükleer santrallerde ve gizli tutulan nükleer füze denemeleri sırasında yaşanan esrarengiz olayları açıklığa kavuşturan yazar, merak edilen Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan ve bir çok belgesele, filme konu olan 51. bölgede yürütülen programları ve insanlardan uzak tutulan deneyler gibi daha bir çok akıl almaz bilgileri gözler önüne sermektedir. Belgelenmiş ve varlığı kanıtlanmış uzaylı ırkların detaylı tanımlaması ve incelemesinden, yönetici pozisyonda olan devletlerin bu zamana kadar uzaylı ırklarla yapılan gizli anlaşmalarına kadar bilgi edinme şansı elde edebiliriz. Uzun yıllardır film sektöründe de UFO'lara karşı nasıl bir propaganda ve algı oluşturulduğuna ve adeta bir subliminal savaş açıldığına dair çarpıcı örnekler verirken, bu zamana kadar bildiğimiz bilgileri tekrardan gözden geçirme ve değerlendirme arzusu uyandırmaktadır.

Son bir kaç yıldır Türkiye'de de bir çok kişinin başına gelen "alıkonma" olarak adlandırdığımız bu hadiseyi, insanların aklındaki bilgisizlikten ve diğer olgulardan kaynaklanan korkuyu ortadan kaldırıp yerine insanların bilgilenmesini ve aslında bu olayın arkasında yatan gerçek sebepleri, son derece güzel örnekle okurlara tanıtmaktadır.

İnsanların önemli bir çoğunluğunun da hissettiği, yaklaşan büyük değişimin sebeplerini, nasıl bir yol izlememiz gerektiğine dair tavsiyeler vermekte olup bu konuda bir öncü olan Erhan Kolbaşı, ülkemizin genel bilincini yükseltmek için yazdığı bu eseri gerçekten her insanın okumasını tavsiye ederim, çünkü sadece dünya dışından gelen ziyaretçilerden bahsetmemektedir, aynı zamanda da kendi içimizde de nelere dikkat etmemiz gerektiğine dair son derece öğretici bir üslupla yol göstermektedir.

Erhan Kolbaşı

Erhan Kolbaşı ayrıca bulunduğu sayısız televizyon programlarında da oldukça büyük bir ilgi görüp insanları UFO fenomeni hakkında eğitmek için oldukça büyük efor sarf etmekte olduğunu söylemeden geçmek mümkün değil.

Ayrıca bu konularla ilgili bilgilerini daha üst boyutlara taşıyıp profesyonel eğitim görmek isteyenlere duyurulur: Dünya tarihinde de bir ilke imza atan araştırmacı, Akdeniz Üniversitesinde de ufoloji bölümünü açıp eğitim vermektedir ve Türkiye'yi bu konuda bilgilendirmekte bir öncü olduğunu sorgusuzca herkes kabul etmektedir.

İlgili okurlarının, aklındaki sayısız sorularına cevap bulacağından eminim, fakat daha çok cevap isterseniz en yeni çıkan kitabı olan ve çok yakında işleyeceğim incelemede alıkonma olaylarını detaylı bir şekilde ele aldığı "Kozmik Dokunuş" adlı eserinde bulabilirsiniz!

Spiritüalizmde Bu Hafta