• Tamer Gerek

Nikola Tesla'nın UFO'su

Nikola Tesla

Nikola Tesla yaşamış en yaratıcı ve aynı zamanda en gizemli mucit insan olarak tarihe geçmiştir. Tesla, zamanındaki icatları ve keşifleri olmasaydı şu anki yaşadığımız olan Dünya bile, teknolojik olarak çok daha geride olurdu. Peki onla ilgili başka gizemler de mi vardı? Büyük kalabalığın önünde açıklamış olduğu gibi uzaylılarla bağlantı halinde miydi gerçekten?

Nikola Tesla'nın Ufo'su

O, sivilizasyonumuz tarafından tanınmış en akıl alıcı mucitti, yaşamış olduğu süreç içerisinde bile kabul görüp o zamanlarda idrak edilebilen fikirleri, ve icatları bile çok sınırlı kalıyordu onun inanılmaz dehası karşısında. Bir yüzyıl öncesinden, 20. y.y.'ın başlarında, Tesla Dünya'nın ilk uçan dairesi olarak adlandırılan yani Dünya'nın ilk insan yapımı uçan dairesinin patent başvurusunu yaptı.

O'nun, uçan dairenin yapımında kullandığı teknikler, sanki daha önceden gerçek bir uçan dairenin içinde bulunup, deneyim sahibi bir uzmanınki kadar ilerlemiş düzeydeydi. Yeterli miktarda itiş gücü sağlayıp uçabilmek için, yeterli miktarda "discoid" kondansatör sağlarken, kalan kondansatörleri ise uçan dairenin yön değiştirmesi için kullanmıştır, ek olarak da jiroskop (gyroscope) stabilize edici sistemini, elektronik sürücü kontrol mekanizmasına hizmet etmesi için eklemiştir. Bunun yanı sıra, Tesla ek olarak, uçan dairenin kör noktaları için, bir de kamera sistemi eklemiştir. Tesla, Ufo'sunu kullanacak olan pilotların kullanımı için aracın çevresini gözlemleme işlevi olan ve ana ekrana yansıtılıp görüntülenecek şekilde 360 derece, her noktasına eşit oranda elektro-optik lensler yerleştirmiştir.

Ek olarak Tesla, yer değişikliğine gerek kalmadan icadına yakınlaştırıcı görevi gören lensler de eklemiştir. Temelinde, bu akıl almaz icat mükemmel bir şekilde tasarlanmıştır ama ancak şimdiki teknolojimizle bunu yapabilirdik. Acaba bu akıl almaz icada ne olmuş olabilir? Tesla'nın bu muhteşem icadını neden hala uzay yolculuğu yapmak için kullanmıyoruz?

Nikola Tesla UFO'sunun Orijinal Projesi

Patent onayı alınmış olmasına rağmen bu UFO'nun, daha doğrusu IFO'nun (İngilizcesi: Identified Flying Object) tek bir sorunu vardı: Uçma mekanizması için kullanılan bir enerji kaynağı yoktu.

Yine Tesla'nın icadı olan bedava enerji kaynağı olup, kanıtlanmış ve denenmiş olmasına rağmen hayata geçirilememiş, kablosuz olarak güç dağıtımı yapabilen elektrik kulelerinden beslenmesi gerekiyordu. Bu kablosuz olarak elektrik ve güç dağıtımı olarak tüm Dünya'da tamamen bedavaya kullanılabilecek kuleler hiçbir zaman ekonomik destek ve gerekli izinler sağlanmadığı için de UFO, daha doğrusu IFO'nun yapımı da hayata geçemedi... Neden acaba?

Fakat ne enteresandır ki, Tesla'nın ölümünden hemen sonra Birleşik Devletler Savunma Bakanlığı hemen bu icadı ve icada ait tüm hakları "Ulusal Güvenlik Gerekçesi" başlığı altında , sahiplenip, kendi üstüne aldı.

Unites States Patent and Trademark Office

Peki Tesla'ya yapılan bazı yorumlara göre, gerçekten bu kadar aptalca, saçma veya işe yaramaz olsaydı neden Birleşik Devletler Gizli Servisi ulusal güvenlik gerekçelerinden dolayı koruma altına alsın? Bence tekrar düşünün!

Nazilerin UFO'su

Tesla'nın icatları aslında, insanların hayatlarını kolaylaştırıp insanlara bedava enerjiyi tanıtma amacı güdüyordu, fakat o zamanki devlet ve yönetimde olanlar bunun pek iyi bir fikir olmadığını düşünüp bu bu Dünya'yı kökünden değiştirecek olan fikre hiç sıcak bakmıyorlardı.

Yıllar sonra icatlarını naziler benimseyip teknolojilerini kullandılar, şu anda ise Birleşik Devletleri Gizli Servisi gizli üslerinde insanların gözünden uzak ve medyayı dışlayarak, son hızla denemelerine devam etmektedirler.

Referanslar:

- https://www.ancient-code.com/nikola-teslas-incredible-ufo/

Spiritüalizmde Bu Hafta